امروز سه شنبه  ۶ خرداد ۱۳۹۹
۱۳۹۸/۱۱/۱۱- ۱۷:۰۶ - مشاهده: ۱۳۱

دموکراتیک‌ترین راه حل درباره آینده فلسطین، طرح رهبری ایران است

طرح جمهوری اسلامی ایران مبنی بر ضرورت بازگشت همه آوارگان بومی فلسطین اعم از مسلمان، مسیحی و یهودی به سرزمین اصلی و برگزاری رفراندوم در مورد تشکیل حکومت و آینده این سرزمین می باشد.

جناب آقای قشقاوی سفیر جمهوری اسلامی ایران در اسپانیا در خصوص مسائل فلسطین گفت، دموکراتیک‌ترین راه حل در باره آینده فلسطین، طرح رهبری ایران است. ایشان در گفت ‌وگو با خبرگزاری اسپانیایی اروپا پرس افزود، آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی از سه دهه گذشته طرح ایران را مبنی بر ضرورت بازگشت همه آوارگان بومی فلسطین اعم از مسلمان، مسیحی و یهودی به سرزمین اصلی و برگزاری رفراندوم در مورد تشکیل حکومت و آینده این سرزمین اعلام کردند.

سفیر کشورمان تاکید کرد، بی تردید این طرح بر اساس معیارهای موجود در جامعه جهانی به ویژه در غرب و استانداردهای بین‌المللی، کاملا قابل قبول و دموکراتیک است. ایشان در خصوص طرح موسوم به "معامله قرن" آمریکا گفت: این معامله یکجانبه و تحمیلی، همانند خنجری در قلب فلسطینیان فرو رفته است. به موجب این توافق «گتوهای فلسطینی» (محله‌های مجزای فلسطینی) تشکیل می‌شود که موجب متلاشی شدن هویت تاریخی و تمدنی فلسطینیان می‌گردد. قشقاوی افزود، این توافق اعلام رسمی‌شکست همه مذاکرات و توافق‌های قبلی است زیرا بر اساس این طرح دیگر چیزی به نام دولت فلسطینی وجود نخواهد داشت

سفیر کشورمان در ادامه و در پاسخ به طرح مجلس شورای اسلامی‌برای خروج ایران از «ان پی تی» گفت، این طرح در مجلس اعلام وصول شده و طبعا در کمیسیون تخصصی و صحن علنی مجلس مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت و در صورت تصویب و قانونی شدن، دولت موظف به اجرای آن خواهد شد.

وی افزود، عاقبت این امر را نمی‌دانم ولی در میان تحلیلگران و کارشناسان ایرانی در داخل و خارج از کشور این موضوع مطرح است که این بار در صورت خروج ایران از «ان پی تی» بازگشت مجدد به این پیمان، به سهولت قبل نخواهد بود. ان پی تی پیمان عدم اشاعه هسته‌ای است که رژیم صهیونیستی تاکنون به این معاهده نپیوسته است. برخی کارشناسان و تحلیلگران ایرانی معتقدند پیوستن احتمالی و مجدد ایران به این پیمان در صورت عدم پیوستن رژیم صهیونیستی، در حفظ رژیم عدم اشاعه، ناقص و بی فایده خواهد بود

قشقاوی در پایان این گفت ‌وگو گفت، اتفاقات اخیر در موضوع هسته‌ای ایران، نتیجه خروج یکجانبه آمریکا و بی عملی مطلق اتحادیه اروپاست و دولت‌های غربی مسئول وضع موجود هستند.

 

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما