امروز دوشنبه  ۵ اسفند ۱۳۹۸
۱۳۹۸/۰۹/۱۳- ۱۶:۵۹ - مشاهده: ۶۹

سخنرانی جناب آقای قشقاوی سفیر جمهوری اسلامی ایران در اسپانیا دانشکده علوم ارتباطات دانشگاه کمپلوتنسه مادرید

سفیر ایران در این سخنرانی و پرسش و پاسخ با حضور 120 تن از دانشجویان و برخی اساتید دانشگاه به تشریح مبانی سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران بر اساس قانون اساسی کشور پرداخت. ایشان استقلال خواهی مردم ایران و پافشاری بر روی اصول و مبانی خود را باعث خصومت و اعمال تحریم های یکجانبه و ظالمانه توسط آمریکا علیه ایران دانست.

 

سخنرانی جناب آقای قشقاوی سفیر جمهوری اسلامی ایران در اسپانیا  دانشکده علوم ارتباطات دانشگاه کمپلوتنسه مادرید

 6/9/1398

 

 پیرو دعوت به عمل آمده، آقای حسن قشقاوی در جمع برخی از اساتید و دانشجویان دانشکده علوم ارتباطات دانشگاه کمپلوتنسه مادرید سخنرانی نمود. سفیر ایران در این سخنرانی و پرسش و پاسخ که به مدت 2 ساعت به طول انجامید به تشریح مبانی سیاست خارجی ایران بر اساس قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران پرداخت. وی استقلال خواهی مردم ایران و پافشاری بر روی اصول و مبانی خود را باعث خصومت و اعمال تحریم های یکجانبه و ظالمانه توسط آمریکا علیه ایران دانست. 

قشقاوی در پاسخ به سوال یکی از دانشجویان در خصوص سیاست‌های منطقه ای ایران گفت: جمهوری‌اسلامی ایران با ارائه ابتکاراتی نظیر تشکیل "مجمع منطقه ای گفتگوها" و "پیمان عدم تعرض با کشورهای منطقه" همواره پیشتاز ابتکارات صلح آمیز در منطقه بوده است. اما متاسفانه تاکنون مداخلات بیگانگان و عدم همراهی برخی از کشورهای منطقه باعث عدم نتیجه گیری مثبت در اینگونه ابتکارات صلح آمیز شده است.

 قشقاوی ضمن اشاره به تاریخ کهن و امپراطوری عظیم ایران و تجزیه مستمر  این امپراطوری طی قرن‌های گذشته، موضوع استقلال و حفظ تمامیت ارضی را به همراه احترام به آزادی و تشکیل جمهوری اسلامی ایران سه رکن اساسی در خواسته‌های انقلابیون در جریان پیروزی انقلاب اسلامی‌برشمرد. ایشان همچنین ضمن اشاره به تحریم های چهار دهه گذشته علیه مردم ایران توسط آمریکا و تلاش واشنگتن برای تخریب چهره جمهوری اسلامی ایران تاکید نمود که علیرغم این فشارهای حداکثری، ایران در بسیاری از علوم و فنآوری‌های جدید در جایگاه 10 کشور برتر جهان قرار گرفته است. سفیر کشورمان در ادامه  با ارائه آمارهای مستند جهانی به تشریح موفقیت  بانوان ایرانی در عرصه‌های مختلف سیاسی، فرهنگی، اجتماعی، ورزشی و ... پرداخت. در ادامه این نشست، دانشجویان سئوالاتی را در ارتباط با تحولات سوریه، حمله ترکیه به شمال این کشور و نیز وضعیت اکراد در ایران و منطقه، حقوق بشر، و نحوه حمایت از حقوق زنان در قوانین ایران و تحریم ها علیه ایران مطرح نمودند که سفیر کشورمان بطور مبسوط پاسخ های مقتضی به سئوالات مطروحه ارائه نمودند. 

سفیر ایران در پایان این نشست، از حاضرین دعوت جمعی به عمل آورده تا به منظور درک بهتر و واقع بینانه از تحولات ایران سفری به این کشور داشته باشند.

 

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما