امروز سه شنبه  ۱۲ فروردين ۱۳۹۹
۱۳۹۸/۰۹/۲۰- ۱۴:۵۶ - مشاهده: ۶۱

دیدار هیات ایرانی و مدیر کل کمیسیون انرژی اتحادیه اروپا

در این ملاقات که با حضور قشقاوی سفیر کشورمان در اسپانیا صورت گرفت، پروژه‌های مشترک پیشنهادی در سال های 2018-و 2019 در حوزه محیط زیست مورد بررسی قرار گرفت.

 

مسعود تجریشی معاون سازمان حفاظت از محیط زیست و‌ رئیس هیات شرکت کننده ایرانی در بیست و پنجمین کنفرانس تغییرات آب و ‌هوایی مادرید در حاشیه این نشست با خانم جورگنسن مدیر کل کمیسیون‌ انرژی اتحادیه اروپا دیدار کرد.

 در این ملاقات که با حضور قشقاوی سفیر کشورمان در مادرید صورت گرفت، پروژه‌های مشترک پیشنهادی در سال های  2018-و 2019 در حوزه محیط زیست مورد بررسی قرار گرفت.

در این دیدار تجریشی خواهان عملی شدن و تسریع در اجرای پروژهای مشترک میان ایران و‌ اتحادیه اروپا گردیده و اظهار داشت که ارتباطات دیرینه ایران و اروپا نبایستی از تهدیدات و تحریم های ظالمانه آمریکا متأثر شود.

وی اضافه نمود که اگر چه تحریم ها مانع دستیابی ایران به فناوری‌های نوین و سبز  گردیده است، لیکن از سوی دیگر باعث بسیج شدن دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی کشور جهت حل چالش های تکنولوژیکی شده و در این راستا دستاوردهای بسیار مهمی نیز به دست آمده است.

در این دیدار سفیر جمهوری اسلامی ایران ضمن بر شمردن انجام کامل تعهدات کشورمان در چارچوب‌ برجام که در گزارشات متعدد آژانس بین المللی انرژی اتمی نیز مورد تأیید قرار گرفته است، خواهان اقدام متقابل و متناسب طرف های اروپایی در قالب این توافق  شد.

خانم جورگنسن نیز در این دیدار اعلام کرد که اتحادیه اروپا پایبند به برجام است و از ایران نیز می خواهیم تا به پایبندی خود ادامه دهد

وی اضافه نمود تحریم‌های کنونی‌‌علیه ایران مربوط به اتحادیه اروپا نیست و توسط دولتمردان آمریکایی اعمال شده است. در مورد پروژه‌های مشترک با اتحادیه نیز مقرر شد تا با انتقال نتایج جلسه به مرکز اتحادیه اروپا اجرایی شدن آن‌ها تسریع گردد.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما