امروز سه شنبه  ۱۲ فروردين ۱۳۹۹
۱۳۹۸/۰۹/۲۱- ۱۷:۴۷ - مشاهده: ۶۹

دیدار معاون سازمان حفاظت از محیط زیست جمهوری اسلامی ایران با وزیر اکوسوسیالیسم ونزوئلا

در این ملاقات که با حضور قشقاوی سفیر کشورمان در اسپانیا صورت گرفت، موضوعات مورد علاقه جهت همکاری در حوزه محیط زیست مورد بررسی قرار گرفت.

 تجریشی معاون سازمان حفاظت از محیط زیست و‌ رئیس هیات شرکت کننده ایرانی در بیست و پنجمین کنفرانس تغییرات آب و ‌هوایی مادرید در حاشیه این نشست با اسوالدو باربرا، وزیر اکوسوسیالیسم ونزوئلا دیدار و ‌گفتگو کرد.

در این ملاقات که با حضور قشقاوی سفیر کشورمان در مادرید صورت گرفت، موضوعات مورد علاقه جهت همکاری در حوزه محیط زیست مورد بررسی قرار گرفت.

در این دیدار تجریشی ضمن تبیین ساختار و شرح وظایف واحدهای مختلف سازمان حفاظت از محیط زیست، ظرفیت های موجود در ایران برای اندازه گیری در حوزه گازهای گلخانه ای را مورد تأکید قرار داد و آمادگی کشورمان را برای همکاری در این زمینه و همچنین در حوزه جنگل ها و‌مراتع و استفاده از فن آوری‌های نوین برای مقابله با بلایای طبیعی اعلام کرد.

ایشان همچنین بر ضرورت تبادل هیأت های تخصصی میان دو‌ کشور جهت آشنایی بیشتر با ظرفیت های متقابل، بهره گیری از تجربیات و پیگیری همکاری‌ها تصریح نمود.

در این دیدار سفیر جمهوری اسلامی ایران ضمن تمجید از مقاومت دولت و ملت ونزوئلا در مقابل زیاده خواهی‌های آمریکا و ابراز خشنودی از تثبیت شرایط در آن کشور، به روابط عالی سیاسی میان ایران و ونزوئلا، تبادل متقابل هیأت ها در بخش های مختلف اقتصادی و همچنین همکاری‌های خوب دو‌ کشور در حوزه‌های علمی، آموزشی و تحقیقاتی اشاره و بر ضرورت استفاده از همه ظرفیت ها برای توسعه و تعمیق همه جانبه روابط تأکید نمود.

آقای اسوالدو نیز در این دیدار ضمن تشریح ساختار وزارت اکوسوسیالیسم در ونزوئلا، بر علاقمندی کشورش جهت همکاری با ایران جهت تبادل تجربیات در اندازه گیری گازهای گلخانه ای و استاندارد کردن متدولوژی آن و همچنین سرمایه گذاری در حوزه توسعه جنگلی در ونزوئلا تأکید کرد. وی همچنین از برنامه تبادل هیأت های فنی و تخصصی میان دو کشور جهت شناخت ظرفیت های همکاری و تبادل تجربیات در حوزه‌های زیست محیطی استقبال نمود.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما