امروز سه شنبه  ۱۲ فروردين ۱۳۹۹
۱۳۹۸/۱۰/۱۹- ۲۰:۲۲

مصاحبه جناب آقای قشقاوی سفیر جمهوری اسلامی ایران در اسپانیا با Radio W

سفیر کشورمان در غیر قانونی بودن عملیات تروریستی آمریکا در به شهادت رساندن سردار سلیمانی گفت که این شهید والا مقام در هواپیمای غیر نظامی و در منطقه به دور از درگیری نظامی در اطراف فرودگاه بغداد و به دعوت مقامات رسمی دولت قانونی عراق به این کشور سفر نموده بود.

17/10/1398

در پی جنایت وحشیانه نیرو های آمریکایی در به شهادت رساندن سپهبد قاسم سلیمانی و جمعی از هم رزمان ایشان، رادیو W مصاحبه زنده ای را با سفیر کشورمان تنظیم نمود که در روز سه شنبه از شبکه رادیویی مذکور پخش گردید. در این مصاحبه قشقاوی ضمن محکوم نمودن حمله ارتش تروریست آمریکا به سپهبد قاسم سلیمانی اظهار داشت که این اقدام تروریستی با پاسخ سخت ایران روبرو خواهد شد، زیرا انتقام خون شهیدان  خواست مردم ایران است. وی افزود که تصویب اخراج نیروهای آمریکایی از عراق در پارلمان این کشور نیز موضوعی است که مقامات و مردم عراق به دنبال آن هستند و هیچ ارتباطی با سطح و میزان پاسخ ایران ندارد.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در اسپانیا همچنین از اقدام ارتش تروریست آمریکا به عنوان نقض حاکمیت کشور عراق یاد کرد. دیپلمات ارشد کشورمان در اسپانیا به دلیل آشنایی با اقدامات شهید سلیمانی از جمله در ایجاد روند مذاکرات صلح آستانه در ارتباط با سوریه، تاکید بر اجرایی شدن طرح صلح یمن و سایر تلاش ها، علیرغم دروغ های مقامات و رسانه‌های آمریکا، سلیمانی را قهرمان صلح و آشتی خواند.

سفیر کشورمان در غیر قانونی بودن عملیات تروریستی آمریکا در به شهادت رساندن سردار سلیمانی گفت که این شهید والا مقام در هواپیمای غیر نظامی و در منطقه به دور از درگیری نظامی در اطراف فرودگاه بغداد و به دعوت مقامات رسمی دولت قانونی عراق به این کشور سفر نموده بود. سفیر کشورمان در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه تحولات اخیر آیا ایران را به سمت تسلیحات هسته ای سوق می دهد گفت: جمهوری اسلامی ایران بارها اعلام کرده که تولید و نگهداری تسلیحات هسته ای را مغایر با منافع ملی و حتی شرع مقدس می داند. وی در تاکید این دکترین افزود که ایران با امضای توافق هسته ای، پذیرش NPT و پروتکل الحاقی و نیز بازرسی‌های آژانس بین المللی انرژی اتمی نشان داده است که خواهان دستیابی به تسلیحات هسته ای نیست.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما