امروز سه شنبه  ۱۲ فروردين ۱۳۹۹
۱۳۹۸/۱۰/۲۵- ۱۱:۴۰ - مشاهده: ۸۰

مراسم بزرگداشت پاسدار رشید اسلام شهید قاسم سلیمانی و هم رزمانش

به مناسبت شهادت پاسدار رشید اسلام شهید قاسم سلیمانی و همرزمانش، مراسم بزرگداشت آن شهیدان والا مقام، در سفارت جمهوری اسلامی ایران با حضور ایرانیان مقیم و اتباع سایر کشورها و جمعی از اسپانیایی‌ها در محل سفارت جمهوری اسلامی ایران در مادرید برگزار شد.

بسمه تعالی

به مناسبت شهادت سردار پاسدار شهید قاسم سلیمانی و همرزمانش، مراسم بزرگداشت آن شهیدان والا مقام، در سفارت جمهوری اسلامی ایران با حضور ایرانیان مقیم و اتباع سایر کشورها و جمعی از اسپانیایی‌ها در محل سفارت جمهوری اسلامی ایران در مادرید برگزار شد.

 

جناب آقای حسن قشقاوی سفیر جمهوری اسلامی ایران در این مراسم طی سخنانی با برشمردن امتیازات برجسته شهید سلیمانی، حضورش در جبهه‌های نبرد و نقش وی در جنگ با تروریسم و افراط گرایی داعش را اساسی‌ دانست. سفیر کشورمان بیان داشت؛ ترور دو شهید بزرگوار قاسم سلیمانی و ابو مهدی المهندس و شهدای دیگر، حمله به نمادهای دو تمدن چند هزار ساله بین النهرین در عراق و تمدن ایران بود. سفیر کشورمان خاطر نشان ساخت که اروپایی‌ها یک فرصت طلایی دارند تا به فکر یک سیاست خارجی و دفاعی مستقل از آمریکا باشند زیرا آمریکا به رغم اینکه ادعا دارد که در قالب ناتو با اروپا همراه است اما منافع اروپا را در نظر نمی‌ گیرد .جناب آقای قشقاوی همچنین از کشورهای عضو اتحادیه اروپا خواست تا سیاست های مستقل دفاعی و خارجی در قبال یکجانبه گرایی آمریکا اتخاذ نمایند.

 

گوستاوو مورالس سیاستمدار، تحلیلگر، روزنامه نگار اسپانیایی و نویسنده دو کتاب به نام های  «ایران امام خمینی» و «ایران در جهان» دیگر سخنران این مراسم بود. وی در توصیف سردار سلیمانی گفت که ایشان یک مبارز ساده نبود بلکه بزرگ مردی از نسل جنگجویان پارس بود. وی همچنین افزود: شاید سردار سلیمانی را ترور کردند اما اندیشه‌ها و ایده‌های شهید سلیمانی، امروز از هر زمان دیگری زنده تر می‌ باشد. مورالس تصریح نمود: فکر نکنیم که سلیمانی را کشتند و وی یک قربانی است بلکه سردار سلیمانی یک شهید زنده بود و اکنون نیز یک شهید است. این تحلیلگر در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان ساخت که آمریکا همواره ناقض مقررات بین المللی بوده و نقض حقوق بین الملل از سوی این کشور، امر جدیدی نیست.

 

یاسر عبدالحسین کاردار سفارت عراق در اسپانیا نیز طی سخنانی ضمن ادای احترام به مقام شامخ شهیدان سلیمانی و ابو مهدی و با ذکر مجاهدت های آن دو شهید در مقابل داعش، شکست این گروه تروریستی را مرهون تلاش های این سرداران رشید قلمداد نمود. وی همچنین وداع و تشییع میلیونی شهیدان توسط مردم در ایران و عراق را نشان دهنده ارادت انسان‌های آزاده به حریت و حق طلبی شهیدان عنوان نمود.  وی ضمن تاکید به پیوند های عمیق میان مردم ایران و عراق گفت که هیچگاه میان این دو کشور جدایی نخواهد افتاد (بین الایران و العراق لا یمکن الفراق).

 

عبدالغنی المعمار رئیس جمعیت فرهنگی‌ اهل البیت (ع) اسپانیا سخنران دیگر این مراسم بود. وی گفت: آمریکا در طول سال های اخیر مرتکب اشتباهات بزرگی‌ شده و یکی‌ از اشتباهاتی که اخیرا مرتکب شد، به شهادت رساندن سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس بود، با این فکر که اراده و مقاومت ملت های منطقه به پایان خواهد رسید. وی تاکید کرد: آمریکا باید بداند که با به شهادت رساندن این افراد، ما امروز، فردا و هر روز دیگر به قاسم سلیمانی، ابومهدی و دیگر شهدا تبدیل خواهیم شد. وی تصریح نمود که فرزندان ما در آینده به مبارزان بر علیه آمریکا ادامه خواهند داد.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما