امروز سه شنبه  ۱۲ فروردين ۱۳۹۹
۱۳۹۸/۱۱/۱۱- ۱۴:۰۳ - مشاهده: ۵۶

نشست ویژه معرفی جاذبه‌های گردشگری ایران در حاشیه نمایشگاه فیتور

جناب آقای قشقاوی سفیر جمهوری اسلامی ایران در اسپانیا با اشاره به روابط تاریخی میان دو کشور، گفت ایران و اسپانیا از ظرفیت‌های قابل توجهی برای همکاری در حوزه‌های مختلف گردشگری و صنایع دستی را دارا می‌باشند و ایران برای توسعه همکاری‌ها در این حوزه‌ها از آمادگی کامل برخوردار است.

نشست ویژه معرفی جاذبه‌های گردشگری ایران در چهلمین دوره نمایشگاه بین‌المللی گردشگری مادرید موسوم به «فیتور 2020» اسپانیا برگزار شد

جناب آقای قشقاوی سفیر جمهوری اسلامی ایران در اسپانیا در این نشست با اشاره به روابط تاریخی میان ایران و اسپانیا، گفت دو کشور از ظرفیت‌های قابل توجهی برای همکاری در حوزه‌های مختلف گردشگری و صنایع دستی برخوردار هستند و جمهوری اسلامی ایران برای توسعه همکاری‌ها در این حوزه‌ها از آمادگی کامل برخوردار است.

ایشان با اشاره به رشد ۵۰ درصدی ورود گردشگران اسپانیایی به ایران در یک سال گذشته، تصریح کرد که ایران جزو ۱۰ کشور اول دنیا از نظر تنوع جاذبه‌های گردشگری است و طی سال‌های اخیر توسعه صنعت گردشگری یکی از اولویت‌های اصلی دولت بوده و با توجه به توانمندی‌های اسپانیا در این زمینه، این موضوع می‌تواند یکی از حوزه‌های مهم همکاری میان تهران و مادرید باشد. 

سفیر کشورمان در اسپانیا به اقدامات انجام شده در جهت ایجاد تسهیلات بیشتر برای ورود گردشگران خارجی به ایران از جمله صدور روادید فرودگاهی و صدور روادید الکترونیک اشاره کرد و اظهار امیدواری نمود که با هم افزایی میان دست اندرکاران بخش گردشگری کشور، استفاده از ظرفیت‌های موجود و ترویج جاذبه‌های گردشگری بتوان به توسعه این صنعت، اشتغال زایی و افزایش درآمد کشور کمک کرد.

جناب آقای قشقاوی همچنین گفت، با وجود برخورداری ایران از ظرفیت‌ها، امکانات و جاذبه‌های متنوع گردشگری، متأسفانه با فضا سازی‌های منفی علیه ایران از سوی رسانه‌های غربی، صنعت گردشگری کشور نتوانست از پتانسیل‌های موجود بهره برداری لازم را بنماید.

در این نشست یک زوج گردشگر اسپانیایی نیز که به ایران سفر کرده بودند ضمن تشریح تجربه خود از این سفر، میهمان نوازی ایرانیان، برخورد مناسب با گردشگران، امنیت بالا و همچنین جاذبه‌های متنوع گردشگری را از جمله ویژگی‌های ایران دانسته و خاطر نشان کردند که در این سفر همراه با خاطره بسیار خوب، با  وضعیت متفاوت از آنچه در رسانه‌ها علیه ایران تبلیغ می‌شود مواجه شدند.

آقای جوادی یگانه معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران و همچنین آقای اربابی مدیرعامل کانون جهانگردی و اتوموبیلرانی‌ ایران و همچنین کارآفرینان و تورگردانان گردشگری ایران و اسپانیا در این نشست حضور داشتند.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما