امروز سه شنبه  ۶ خرداد ۱۳۹۹
۱۳۹۹/۰۱/۱۴- ۱۶:۰۸ - مشاهده: ۱۱۵

تروریسم پزشکی با تداوم تحریم های غیر قانونی ایالات متحده آمریکا

تحریم های غیر قانونی و ظالمانه آمریکا علیه ایران در زمان شیوع کرونا ویروس، نمونه آشکاری از #تروریسم پزشکی است.

در سال ۲۰۱۵ پس از دو سال مذاکرات فشرده میان جمهوری اسلامی ایران و کشورهای ۱+۵ (شامل: روسیه، چین، فرانسه، انگلیس، آلمان و ایالات متحده آمریکا) توافق هسته ای موسوم به برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) میان طرفین امضاء شد و طی قطعنامه ۲۲۳۱ به تایید شورای امنیت سازمان ملل متحد نیز رسید.

 

 با این وجود، پس‌از روی کار آمدن دونالد ترامپ به عنوان رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا، آن کشور در اقدامی یکجانبه از این توافق خارج شد و نه تنها منافع تصریح شده ایران در متن برجام را بطور یکجانبه نقض، بلکه تحریم های غیرقانونی و خارج از نرم ها و مقررات بین المللی را علیه ایران وضع نمود و دیگر کشورها را نیز تهدید به مجازات در صورت عدم تبعیت از تحریم های یکجانبه خود کرد.

 

 این اقدام دولت ایالات متحده آمریکا، مانع از دستیابی مردم ایران به دارو و تجهیزات پزشکی مورد نیاز شده و مصداق آشکار #تروریسم اقتصادی است. در شرایطی که ایران و همه کشورهای جهان با ویروس کرونا مبارزه می‌کنند، تداوم تحریم های ظالمانه آمریکا علیه ملت ایران نمونه بارز #تروریسم درمانی است.

 

جامعه بین المللی نباید به آمریکا اجازه دهد که این کشور با تحریم های یکجانبه و غیر قانونی، موجب شود تا ویروس کرونا قربانیان بیشتری از مردم ایران بگیرد.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما