امروز دوشنبه  ۵ اسفند ۱۳۹۸
۱۳۹۸/۰۹/۲۰- ۱۴:۴۴

همکاری مشترک محیط زیستی ایران و اسپانیا

دکتر مسعود تجریشی معاون سازمان حفاظت از محیط زیست ایران با هوگو موران فرناندز قائم مقام وزیر انتقال اکولوژیک در امور محیط زیست اسپانیا در حاشیه اجلاس آب و هوایی مادرید دیدار نمود.

در دیدار دکتر مسعود تجریشی معاون سازمان حفاظت از محیط زیست ایران با هوگو موران فرناندز قائم مقام وزیر انتقال اکولوژیک در امور محیط زیست اسپانیا، همکاری‌های مشترک دو کشور پیرامون بهبود و گسترش حفاظت از محیط زیست مورد بحث بررسی قرار گرفت.

 در این دیدار که حسن قشقاوی سفیر جمهوری اسلامی ایران در اسپانیا نیز حضور داشت، آقای دکتر تجریشی ضمن تشکر از میزبانی شایسته دولت اسپانیا و آرزوی موفقیت در دستیابی به اهداف محیط زیستی جهانی، به تبیین برنامه‌ها و اقدامات جمهوری اسلامی ایران در زمینه حفاظت از محیط زیست پرداخت و ضمن برشمردن سیاست های مرتبط با اصلاح و بهینه سازی مصرف انرژی و ارتقای کارایی و بهره وری واحدهای صنعتی، اعمال تحریم های ظالمانه رژیم آمریکا را مانع دستیابی ایران به فناوری‌های سبز و مغایر با اهداف کنوانسیون اعلام نمود.

 معاون سازمان حفاظت از محیط زیست همچنین خواستار همکاری دولت اسپانیا با ایران در پیشبرد پروژه‌هایی چون مدیریت پسماند شهرهای صنعتی و معدنی در ایران، کاهش آلودگی هوا و مقابله با پدیده ریزگردها شد.

 طرف اسپانیایی نیز با استقبال از برنامه‌های سازنده ایران در این زمینه‌ها، آمادگی کامل بخش های دولتی و شرکت های خصوصی این کشور جهت اجرای پروژه‌های مورد نظر در ایران را اعلام نمود.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما