جهان علیه خشونت و افراط گرایی

بنام خدا

27 آذرماه 1393 اولین سالگرد تصویب طرح ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران تحت عنوان « جهان علیه خشونت و افراط گری » ( WAVE) در مجمع عمومی سازمان ملل متحد می باشد. این طرح که به منظور متحد کردن همه کشورها علیه خشونت و تندروی مطرح گردیده, می تواند نیاز امروز جهان را به مبارزه با گروههای خشونت طلب مانند داعش و القاعده, بیان نماید.

در سالهای اخیر, مردم جهان شاهد بوده اند که رفتارهای غیر انسانی با عناوین مختلف به کشته شدن افراد بی گناه منجر گردیده و کودکان, زنان و کهنسالان از این پدیده شوم در امان نمانده اند. رفتاری که مردم اسپانیا در سال 2004 با انفجارهای خونین قطار مادرید به خوبی به خاطر دارند و مفهوم انزاجار از آن را درک می کنند.

جمهوری اسلامی ایران با محکوم کردن هرگونه عملیات تروریستی مانند آنچه در روزهای اخیر در سیدنی استرالیا و پیشاور پاکستان اتفاق افتاد, نه تنها بدنبال نابود کردن تروریسم بوده, بلکه خواهان اجماعی بین المللی برای مقابله با اندیشه های خشونت طلب و افراطی تحت هر عنوانی و با هر نام و مشخصه ای بخصوص با دست آویز قراردادن مقدسات و تمایلات مذهبی, قومی و نژادی می باشد.

بر همین اساس روز 27 آذر (18 دسامبر ) در تقویم جمهوری اسلامی ایران بعنوان روز ملی مبارزه با خشونت وافراط گری ثبت گردیده و مردم ایران بعنوان کسانیکه بیشترین آسیب را از تروریسم دیده و هزینه آن را پرداخت کرده اند, از همه مردم جهان می خواهد که برای مقابله با افکار خشونت طلب و افراطی دست در دست یکدیگر گذاشته و از دولت های خود بخواهند در راه مبارزه با تروریسم متحد گردند تا روزی را شاهد نباشیم که خشونت طلبی بعنوان یک پدیده همگانی, آرامش و سعادت ملت ها را تهدید نماید