ائتلاف بین المللی علیه گروه تروریستی داعش

با توجه به تحرکات سیاسی و نظامی جاری تحت عنوان ائتلاف بین المللی علیه گروه تروریستی داعش، بخش مطبوعاتی سفارت جمهوری اسلامی ایران در مادرید مایل است به اطلاع برساند:

جمهوری اسلامی ایران پیشرو مبارزه با افراطی گری و تروریسم از جمله فعالیت های تروریستی گروه های تکفیری در عراق و سوریه است که با حمایت برخی از کشورهای منطقه ای و فرا منطقه ای شکل گرفته اند. گروه های تکفیری که داعیه ایجاد خلافت اسلامی در چند قاره جهان را در سر می پرورانند بر خلاف آموزه های اصیل شریعت متعالی اسلام عمل می کنند و رفتارهای غیر انسانی و بیرحمانه آنها تهدید جدی علیه صلح و ثبات منطقه ای و بین المللی است. در حالیکه ائتلاف جدید نظامی با هیاهوی تبلیغاتی فراوان در حال مهیا نمون فضا برای شروع اقدام هوایی بر علیه تروریست های داعش سه سال پس از ایجاد آن است، مبارزه واقعی با داعش طی سه سال گذشته توسط گروه های مختلف مردمی و دولت های منطقه ای در صحنه میدانی نبرد در جریان است و جمهوری اسلامی ایران سهم خود را در این مبارزات ایفا نموده است.

مبارزه با تروریسم با استفاده از نیروی هوایی در کشورهای مختلف آزموده شده و نه تنها به نابودی تروریسم طالبان و القاعده نیانجامیده، بلکه دامنه آن را به کشورهای مختلف گسترانده و به نابودی زیرساخت های اقتصادی و کشته و آواره شدن بیشتر مردم بیگناه انجامیده است. برخی از تشکیل دهندگان این ائتلاف نمایشی کشورهایی هستند که خود در ایجاد، گسترش و تقویت منابع انسانی، مالی، تسلیحاتی و تدارکاتی تروریست های داعش نقش اصلی را ایفا نموده اند و اینک با حضور درجمع ائتلافیون در صدد منحرف نمودن افکار عمومی ملتها از نقش محوری خود در این بحران آفرینی هستند.

جمهوری اسلامی ایران هدف نهایی برخی از سردمداران ائتلاف علیه داعش را حضور نظامی بلند مدت در منطقه دانسته و نسبت به بی نتیجه بودن ائتلاف ضد داعش همچون اقدامات قبلی سردمداران این ائتلاف باور دارد. مبارزه با تروریسم داعش نیازمند عزم جدی و همکاری بین المللی از طریق دولت های مرکزی کشورهای محل حضور داعش و مبارزه جدی و همه جانبه با ابزارهای سیاسی، مالی، تسلیحاتی و تبلیغاتی تروریست های داعش و حامیان بین المللی آنها است و در یک مبارزه واقعی با تروریسم، جمهوری اسلامی ایران یک کشور پیشتاز است.

 

پنجشنبه 27 شهریورماه 1393

بخش مطبوعاتی سفارت جمهوری اسلامی ایران - مادرید